كوكائين يك ماده پودري سفيد است كه با سيستم عصبي مركزي بدن واكنش نشان مي دهد و انرژي و سرخوشي ايجاد مي كند. اين غالباً اسنيف مي شود ، اما مي تواند دود شود (كه به عنوان “آزاد كردن” نيز شناخته مي شود) يا در آب حل شود و تزريق شود. كوكايين همچنين به كك يا پودر گفته مي شود.

اگرچه امروزه بيشتر مردم مي دانند كه كوكائين اعتياد آور است ، اما هزاران نفر هنوز به سمت آن كشيده مي شوند. 00 آمريكايي هر روز براي اولين بار با كوكايين را آزمايش مي كنند. اكنون براي شركت در كمپ ترك اعتياد به كوكائين كمك بگيريد.

اثرات مصرف كوكائين

هرگونه مصرف كوكائين به دليل سوء مصرف مواد غيرقانوني محسوب مي شود. كوكايين يك محرك سيستم عصبي مركزي است كه با تحريك مقادير زياد دوپامين ، يك ماده شيميايي مغز كه با لذت و پاداش همراه است ، بر مغز تأثير مي گذارد. با گذشت زمان ، كوكايين بر روي هر قسمت از بدن كه داراي اثرات شديد در طولاني مدت است ، منفي مي كند. از جمله اثرات دائمي مي تواند باعث ايجاد ژنتيك در سلول هاي مغزي ، سلول هاي عصبي و پروتئين ها شود.

ساير اثرات استفاده از كوكايين عبارتند از:

  • حرف زدن زياد
  • هيجان
  • هوشياري
  • اضطراب بيش از حد

نحوه استفاده افراد از كوكائين باعث تغيير در قدرت و مدت اثرات نيز مي شود. اثرات هيجاني آن كوتاه مدت است و تقريباً 15 تا 30 دقيقه طول مي كشد. استعمال دخانيات يا تزريق كوكايين شديدتر است اما براي مدت زماني كوتاهتر و در حدود 5 تا 10 دقيقه ادامه دارد. بيشتر كاربران كوكايين به منظور حفظ اثرات مطلوب ، مرتباً دوز بالا مصرف مي كنند.

سوء مصرف كوكايين به ويژه خطرناك است زيرا ادامه استفاده باعث ايجاد فشار در قلب مي شود. شايع ترين علت مرگ در مصرف كنندگان مكرر كوكائين سكته مغزي يا ايست قلبي است. اگر شما يا شخصي كه مي شناسيد سوء استفاده از كوكايين دارد ، همين حالا با تماس به كمپ ترك اعتياد رهپويان بيداري كمك بگيريد.

اعتياد به كوكائين

كوكائين يك داروي بسيار اعتياد آور است ، اما تشخيص اعتياد به آن دشوار است. ولع مصرف كوكايين و ناديده گرفتن عواقب ناشي از آن علائم اعتياد است.

اعتياد رواني اغلب دشوارترين بخش براي غلبه بر آن است ، اگرچه علائم جسمي غيرقابل انكار و اعتياد نيز وجود دارد. كسي كه به طور مكرر از كوكائين استفاده مي كند ، وابستگي به آن ايجاد مي كند ، به اين معني كه براي احساس طبيعي نياز به داشتن آن دارند. پس از ايجاد وابستگي ، تحمل ايجاد مي شود و هنگام قطع مصرف علائم ترك ظاهر مي شود.

هنگامي كه كسي به كوكايين اعتياد پيدا كرد ، متوقف كردن آن بسيار سخت است. دليل آن اين است كه كوكائين به طور غير طبيعي سطح دوپامين را در مغز افزايش مي دهد و در نهايت دوباره برنامه ريزي سيستم پاداش مغز را انجام مي دهد.

اگرچه برخي از افراد قادر به ترك خود هستند ، اما بسياري از آنها به درمان يا توانبخشي احتياج دارند.

كوكائين و ساير مواد مخدر

بسياري از افرادي كه با كوكائين آزمايش مي كنند ، معمولاً در محيط هايي كه از مواد ديگر استفاده مي شوند ، اين كار را انجام مي دهند. به همين دليل ، بسياري از افراد مبتلا به اعتياد به كوكايين ممكن است وابسته به مواد ديگري مانند الكل يا ماري جوانا باشند. اين امر به عنوان استفاده از مواد مخدر شناخته شده است و به ويژه خطرناك است ، زيرا خطر مصرف بيش از حد كشنده را افزايش مي دهد.

كوكائين و الكل غالباً در كنار هم مورد استفاده قرار مي گيرند ، تا جايي كه الكل مي تواند محرك بهبودي كاربران كوكايين باشد. به همين دليل ، پرهيز از تمام داروها در دوران بهبودي بسيار مهم است. استفاده از هروئين و كوكايين در كنار هم مسلماً خطرناك ترين تركيبات دارويي شامل كوكايين است.

http://rahpooyanebidari.ir/كوكائين/


mavadia مي ,، ,كوكايين ,كه ,كوكائين ,اعتياد ,مي شود ,است ، ,، اما ,مي دهد ,مي كندمنبع

کوکائین و اعتیاد به آن

7 مرحله از مراحل ترک اعتیاد

مشخصات

آخرین جستجو ها

مشاوره تحصیلی تخصصی ( تمامی مقاطع )

تماس از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس با تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۲۹۵۲

خرید پوستر دیواری ارزان یکم بیشتر بمون معرفی کالا فروشگاهی دستگاه سیل وکیوم نووا دیجیتال عشق خرید اسکی فضایی با قیمت مناسب دانلود آهنگ جدید,دانلود موزیک,دانلود فیلم و سریال,برف مدیا دستنوشته ها آموزشگاه کنکور ندای دانش